Nail Care
Skin Care
Hair Care

 

SHILIBAO® KÖPEK BALIĞI ÖZLÜ YÜZ MASKESİ (Tüm Ciltler için Beyazlatıcı Besleyici Nemlendirici)

 

 

İçindekiler: Aqua, Shark liver oil, Vitamin E, Collagen Extract, Coenzyme, Hyaluronic acid.

Lifting etkisine sahiptir, yaşlanma prosesini yavaşlatır. Cilt hücrelerini kuvvetlendiren kolajen ve elastin sentezini teşvik ederek kırışıklıkları azaltır. Hücre yenileyicidir, kan dolaşımını hızlandırır cildin besleyici maddelerini , ayrıca nem ve mikro elemanları tamamlar, hücre metabolizmasını düzenler, cilt dokusunun esnekliğini yeniler, cildi beyaz ve ipeksi yapar. Cilt üzerindeki lekeleri açarak cildin kendi rengine dönmesini sağlar. Hyaluronik asit, bilinen en güçlü nem tutucudur, tamamen doğal yollardan cildin dolgun görünmesini sağlar. Kendi ağırlığının 1000 katı su tutabilme özelliğiyle cildin sürekli nemli kalmasını sağlar, yara iyileştirici özelliğe de sahiptir. Yüzün alt yarısındaki çizgilerin azaltılması ve dudakların kalınlaştırılmasında çok etkilidir. Vitamin E, anti-oxidandır, ultraviole radrasyonu, hava kirliliği, ağır metaller gibi çevresel faktörlere karşı bağışıklık sistemini güçlendirerek hücre çeperinin korunmasını sağlar .Üst epidermal tabakanın su kaybını azaltır.

Köpek Balığı Karaciğer Yağı; derin ve soğuk denizlerde yaşayan köpek   balıklarının karaciğerlerinden süzülerek elde edilmektedir.Bir köpek balığının karaciğeri, onun vücut ağırlığının yaklaşık %25 ‘ini oluşturur.Köpek balıkları 400 milyon yıldır hiçbir değişiklik geçirmemiş olup, yorulmazlar, devamlı hareket halindedirler, uyumazlar, hastalanmazlar, en önemlisi doğada bilinen tek kansere yakalanmayan canlılardır. Köpek Balığı Karaciğer Yağı, 18. yüzyıl sonlarından beri Iskandinavya’lı balıkçılar tarafından solunum yolları tahrişlerini iyileştirmek ve yavaş iyileşen yaralara karşı bir çare olarak kullanılmaktaydı. Son 40 yıldır onun hakkında yapılan araştırmalar, bu yağın çok daha faydalı sonuçları olduğunu ortaya koydu. Köpek Balığı karaciğer Yağı’nın insan vücudu üzerindeki etkileri, çoğu İsveç’li bilim adamları tarafından yapılan klinik denemeler ile teyit edilmiştir. Bu çalışmalara göre; bu yağın biyolojik etkisi içerdiği ve alkilgliserol’lar (AKG’s)  olarak adlandırılan maddelerden kaynaklanıyordu. Bu bileşikler insan vücudunda bazı organlarda az bir miktarda üretilmektedir. Bunlar; kemik iliği, karaciğer, dalak ve anne sütüdür. Ayrıca bu yağ; squalamine (anti-bakteriyel etki ve anti-inflamatuar etki ), Omega-3 grubu ve serbest yağ asitleri (EPA ve DHA) ile Vitamin A, Vitamin D,Vitamin E (Doğal), Demir, Çinko ve Bakır mineralleri de içermektedir. Yapılan bu klinik çalışmalar sonucunda bu yağın aşağıdaki durumlarda faydalı olduğu ortaya çıkmıştır ve 40 yılı aşkın bir süredir yaygın olarak dünyanın bir çok yerinde kullanılmaktadır.Kanser araştırma dernekleride bu yağ üzerinde sürekli  yeni araştırmalar yapmaktadırlar. 
   Köpek Balığı Karaciğer Yağı’nın Faydaları:
Kandaki lökosit (akyuvar), eritrosit (alyuvar) ve trombosit miktarınının yükseltilmesine yardımcıdır.
Vücudun bağışıklık sistemini (immune system) güçlendirir.
Kan yapıcı özelliği vardır
Soğuk algınlığı, grip, alerji, astım, ekzema ve sedef hastalığına karşı korunma sağlar.
Kemoterapi ve radyasyon terapisinden sonra lökositlerdeki (Akyuvar) zararı azaltır.
Yavaş iyileşen yaraların iyileşme sürecini hızlandırabilir. 
Kan dolaşımının düzenlenmesine yardımcı olur.
Vücudun enerji seviyesini artırır.
Cilde ve kırışıklıklara faydalıdır. (Antioksidan etki)
Şeker hastalarına faydalıdır.
Romatizmal hastalıklara karşı faydalı olabilir.
Tümörlerin gelişim sürecini (büyümelerini ve çoğalmalarını) baskı altına almaya yardım edebilir (inhibe eder)
Koroner tromboza (kalp damarlarının kan pıhtısı ile tıkanması)  karşı koruyucu veya önleyici etkisi vardır.
Köpek Balığı Karaciğer Yağı; aynı zamanda çok kolaylıkla oksijeni absorbe eden (emen-yutan) ve hücrelerin ihtiyaç duyduğu oksijenin dağıtılmasına yardımcı olan bir maddedir. Bu durum aşağıdaki anlamlara gelir:
Kalp, şeker, mafsal (eklem)  iltihabı ve hepatit (Karaciğer iltihabı) hastaları için  yararlıdır.
Çok yağlı besinlerle beslenen kişilerdeki kan kolesterol seviyesinin normal değere indirilmesine yardım edebilir.
Gastritten müzdarip olanlara özellikle önerilebilir.
Çok çalışan kişiler tarafından kuvvet verici bir tonik olarak kullanılabilir.
Cildin beslenmesine yardım eder ve daha güzel bir görünüm sağlar

KULLANIMI: Yüzünüzü temizledikten sonra maskeyi yüzünüze uygun birşekilde yerleştirin hava baloncuklarını aradan kaldırmak için hafifce yüzünüze yayın yirmi dakika sonra maskeyi çıkararak tekrar ambalajına yerleştiriniz. Yüzünüzü yıkamayınız, Maskeler 2-3 kullanımlıktır,her gün olmak üzere 14 gün boyunca kullanılmalıdır bundan sonra haftada birkez kullanmak yeterli olacaktır.